Změnit jazyk CZ Změnit jazyk SK

Mořské plody v těhotenství? Ano, ale s rozvahou.

Mořské plody v těhotenstvíTěhotenství je úžasné období plné změn, a to i na talíři. Zatímco některé potraviny se stávají tabu, jiné se naopak doporučují. Mořské plody, bohaté na omega-3 mastné kyseliny a další důležité živiny, do této kategorie bezesporu patří. Jsou ale vhodné mořské plody v těhotenství a pro váše očekávané miminko? To se dozvíte v našem blogovém článku, kde mimo jiné prozradíme:

  • Které mořské plody si v těhotenství vychutnat bez obav
  • Kolik porcí ryb a mořských plodů je pro těhotné ženy optimální
  • Jak mořské plody správně tepelně upravit

Mořské plody, vyjma ryb, o kteých si můžete přečíst v našem článku: Ryby v těhotenství – zdroj pestrého a bohatého talíře maminek (a jejich miminek) rozdělujeme do tří hlavních skupin:

  • Hlavonožci: Patří sem chobotnice, bohaté na bílkoviny, řadu vitamínů a minerální látky jako sodík, hořčík, fosfor, zinek, jód, železo, draslík nebo vápník, kalamáry - kuchyňsky upravené olihně jako kvalitní zdroj bílkovin, jódu, železa a selenu a sépie.
  • Mušle: Zde řadíme slávky, ústřice, hřebenatky a škeble. Jsou bohaté na bílkoviny, železo, zinek a vitamín B12.
  • Korýši: Zde patří krevety, humři, krabi a langusty. Jsou dobrým zdrojem bílkovin, vápníku, fosforu a vitamínu B12.

Mořské plody v těhotenství

Konzumace mořských plodů v těhotenství je doporučována, ale s několika pravidly:

  • Množství: Doporučená týdenní konzumace ryb a mořských plodů pro těhotné ženy je 2-3 porce (cca 340 g).
  • Tepelná úprava: Mořské plody by měly být vždy důkladně tepelně upravené, aby se zničily případné bakterie a paraziti. Ryby by měly být vařené do doby, dokud maso nezesklovatí a krevety a mušle by se měly vařit, dokud se neotevřou.
  • Čerstvost: Konzumujte pouze čerstvé mořské plody z ověřených zdrojů a dodržujte podmínky skladování při nákupu chlazených nebo mražených mořských plodů.

Chcete-li se dozvědět více o nutričních a energetických hodnotách jednotlivých druhů mořských plodů, navštivte níže uvedené odkazy.

Krevety

* Blog firmy My Jasmine Trading s.r.o. poskytuje obecné informace z běžně dostupných informačních zdrojů pouze pro informační účely. Obsah těchto stránek nenahrazuje profesionální výživové poradenství, zdravotní služby, lékařské rady nebo konzultace. Pokud máte během těhotenství nějaké obavy nebo otázky, obraťte se na svého ošetřujícího lékaře.

Mořské plody v těhotenství? Ano, ale s rozvahou. - 1741807 - Mořské plody v těhotenství

Mořské plody v těhotenství