Změnit jazyk CZ Změnit jazyk SK
Počet položek: 0 0,00 Kč

Kočárek doma před porodem

Mít ho před porodem doma? Ano nebo ne? Nejde jen o pověry?

Naše pra-prababičky dilema, proč nemít kočárek doma před porodem, vůbec neřešily. V té době totiž kočárky buď vůbec nebyly, nebo je měla jen zámožná šlechta a nóbl třída (první sériové kočárky se v českých zemích začaly vyrábět až od roku 1919). Děti se do té doby nosily různě převázané na bedrech matek nebo se vozily v malém trakaři (např. na pole, na jarmark apod.)

Pověry o kočárku

O to více se divíme tomu, proč jsou pověry o kočárku v mnoha lidech tak silně zakořeněny dodnes. Samotný vznik této pověry osobně spatřuji v dávné minulosti, kdy si společnost spoustu věcí a dění kolem sebe nedokázala narozdíl od dneška racionálně vysvětlit. Svůj podíl na tom v té době nese nízká vzdělanost, nedostatek informací a v neposlední řadě také samotná pověrčivost lidu.

Proč NEmít kočárek doma před porodem?

Situaci, proč nemít doma kočárek ještě před porodem šla vstříc skutečnost, že v době, o které se bavíme, byla poměrně vysoká míra novorozenecké, poporodní a kojenecké úmrtnosti v kontrastu s naší moderní dobou. Novodobé lékařství neexistovalo a děti se rodily doma, často v ne zrovna ideálních podmínkách. Bylo spíše výjimkou, když v rodině nikdy nezemřelo žádné miminko nebo malé dítko (mimo jiné měly proto rodiče i tolik dětí). Rodiny se potřebami pro miminko také tak nezaobíraly jako dnešní, moderní mámy. Dopředu se pořizovala – mnohdy i z finanční nouze pouze prostá výbavička, nic víc, nic míň. Co je horší (v případě zmiňovaného neštěstí), než pohled rodičů do prázdné kolébky nebo postýlky? Od toho se pověra nebo nazveme-li to i jinak – lidový obyčej přenesl obrazně i na kočárek.

Kočárek doma před porodem

určitě mít můžete a doporučujeme ho! Žádné neštěstí na svou rodinu nepřivodíte. Lepší je mít předem vybráno vše, nejen kočárek. Nejhorší jsou totiž náhlé a ukvapené nákupy bez rozmyslu.
Maximálně se vám bude pár měsíců před porodem zakoupený kombinovaný kočárek (pokud máte malý byt) plést pod nohy ????. Navíc, kde máte jistotu, že vámi vyhlídnutá značka kočárku nebo barva bude při nákupu na poslední chvíli u prodejce skladem?

A jak to máte s pověry o kočárku Vy? Napište nám do komentáře, zda jste kočárek doma před porodem měly nebo ne.
Přečíst další téma: Jakou vybrat matraci pro miminko

Kočárek doma před porodem - 1738446 - Kočárek doma před porodem

Kočárek doma před porodem

Vložit komentář

Jméno
Email ( Email není zveřejněn )
Váš příspěvek   ( Fotky můžete vložit po odeslání příspěvku )
Opiště kód
antispam
     Více informací

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souboru cookie.   Další informace